Miejscowości

Wiadomości

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 13:42

Bieszczadzki Raport Tygodniowy - Użądlona przez osę kobieta walczyła o życie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'http://wbieszczadach.net/cache/multithumb_thumbs/b_440_293_16777215_00_images_Fotki_do_aktualności_bieszczadywidoczki_bieszczadylato_Pol._Carynska_2-002.JPG'
There was a problem loading image 'http://wbieszczadach.net/cache/multithumb_thumbs/b_440_293_16777215_00_images_Fotki_do_aktualności_bieszczadywidoczki_bieszczadylato_Pol._Carynska_2-002.JPG'

BIESZCZADY/ Miniony weekend okazał się wyjątkowo niespokojny dla ratowników GOPR-u. Mimo, że w piątek nie było żadnego wyjazdu, to w sobotę i niedzielę odbyły się dwie poważnie interwencje.

Pol. Carynska 2-002

W Przełęczy Orłowicza turystka złamała nogę i ruszyli jej z pomocą Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz ratownicy GOPR z Cisnej. Pogoda jednak uniemożliwiła start śmigłowca i dopiero karetka pogotowia zabrała poszkodowaną do szpitala.

W niedzielne południe ratownicy dostali wezwanie pomiędzy Teleśnicą, a nieistniejącą już miejscowością Paniszczów, również do kobiety. Zbierała ona wraz z rodziną grzyby i ukąsiła ją osa. Ponieważ była uczulona, szybko doszło do zaburzenia funkcji życiowych i najbliżsi przystąpili do resuscytacji. LPR wraz z ratownikiem GOPR-u udali się na miejsce zdarzenia. Jednak przez bardzo trudne warunki terenowe śmigłowiec nie mógł wylądować. Zastosowano więc technikę linową i śmigłowiec wypuścił ratownika do poszkodowanej. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala.

Mysza

Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384